Świąteczne kodowanie w bibliotece

kodowanie1012

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy nam się z Mikołajem, choinką, świętami… Również w bibliotece nawiązujemy do tej tematyki. W dniu 10 grudnia odbyły się świąteczne zajęcia z kodowania, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja.

To już kolejne zajęcia z kodowania. Tym razem dzieci podzielone na grupy bawiły się w kubeczkowe układanki. Okazuje się, że przedszkolaki znają kierunki, odczytują kody, potrafią odkodować zaszyfrowane obrazki. Są cierpliwe, pięknie współpracują i starają się każdą pracę doprowadzić do końca. Podczas tak dobrej zabawy powstała świąteczna choinka i renifer.

Dzieci otrzymały kolorowanki do odkodowania. Dla przedszkolaków, którzy jeszcze nie znają wszystkich liter i cyfr, przygotowane zostały plansze z cyframi, do których przyporządkowane są kolory. Uczestnicy nie mieli również najmniejszego problemu z odkodowaniem choinki, renifera, czy bałwanka.

Na zakończenie przeszliśmy do Czytelni Internetowej, gdzie przedszkolaki miały okazję pokolorować Mikołaja online.