Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Włoszczowskie szlaki

Gra1612

Gra1612

„Włoszczowskie szlaki” to nazwa gry planszowej wydanej przez Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie z okazji jubileuszu 480-lecia nadania Włoszczowie praw miejskich. Duży wkład w powstanie gry miał Marcin Robak, nauczyciel z ZS nr 3, miłośnik gier planszowych oraz Michał Piorun, nauczyciel z ZS nr 2, przewodnik turystyczny i wielki pasjonat fotografii krajobrazowej. Inicjatorem powstania gry była Biblioteka Publiczna, która od dłuższego czasu myślała o wydaniu planszówki innej niż większość dostępnych na rynku. Dodatkowo gra miała promować ziemię włoszczowską i być na tyle atrakcyjną, aby oderwać dzieci i młodzież od telefonu czy komputera i zaoferować im wspaniałą, emocjonującą zabawę. Pomysł na grę podsunął Marcin Robak, a następnie pomógł w opracowaniu instrukcji. Michał Piorun wykonał zdjęcia okolic Włoszczowy, zdjęcia pamiątek oraz opracował informacje dotyczące postaci historycznych związanych z włoszczowską ziemią. Grafika do gry powstała w drukarni pana Michała Staniaszka. Nie byłoby planszówki, gdyby nie wsparcie sponsorów: gminy Włoszczowa, Banku Spółdzielczego, Fundacji Jesteśmy Blisko.

Oficjalnie gra została zaprezentowana 16 grudnia 2019 r. w Izbie Regionalnej Biblioteki Publicznej. Zasiedli do niej: burmistrz Grzegorz Dziubek, prezes BS we Włoszczowie Artur Kowalczyk, prezes Zarządu Fundacji Jesteśmy Blisko Iwona Dobosz, dyrektor PCKR we Włoszczowie Jolanta Tyjas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie Andrzej Kiedrzynek, radni miejscy Dariusz Gieroń i Robert Suliga oraz uczniowie dwóch włoszczowskich szkół ponadpodstawowych - Zespołów Szkół nr 2 i 3.

„Włoszczowskie szlaki” to forma rozrywki idealna dla grupy znajomych, paczki przyjaciół czy w rodzinnym gronie. To rodzaj zabawy dla ludzi w każdym wieku. Nie odpowiadasz na żadne pytania, nie rzucasz kostką, nie spieszysz się do mety, ale idziesz szlakiem, na którym spotykasz postaci historyczne, układasz panoramy, kupujesz regionalne pamiątki, czy wreszcie odpoczywasz z innymi graczami w restauracji. Zachęcamy do odwiedzania Biblioteki i korzystania z jej zbiorów, w tym także do wypożyczania nowej planszówki „Włoszczowskie szlaki”.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk