Spotkanie DKK w Kurzelowie

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

logodkkk02042020

W środę 29 stycznia 2020r. odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nim 6 klubowiczów. Członkowie klubu dyskutowali o książce Olgi Rudnickiej pt: „Byle do przodu”.

Jest to lekko napisana i bardzo wciągająca powieść z doskonałą intrygą i sensacyjną akcją. Bohaterowie swoimi poczynaniami rozbawiają czytelnika do łez.

Maria i Piotr Kopiccy w swoim życiu nauczyli się paru rzeczy. Między innymi tego, że nigdy nie mam nic za darmo- zwłaszcza od ojca. Rodzeństwo jest bardzo zdumione, gdy ojciec daje każdemu z nich pieniądze na rozkręcenie własnego biznesu. Piotr postanawia założyć salon z masażami, Maria zaś stawia na wymarzoną restaurację. Tylko co kryje się za dobrymi intencjami seniora Kopickiego? Tego dowiedzieć ma się wynajęta przez nich detektyw Matylda.

Cała historia to dziwaczne śledztwo z trupem w tle gdzie wszystkie chwyty są dozwolone.

Autorka stworzyła nie tylko wciągającą fabułę, ale w mistrzowski sposób wykreowała bohaterów, prezentujących różne typy osobowości i różne temperamenty. Dynamiczna akcja i zabawne dialogi tylko dodają książce pozytywnej energii, której nie jest w stanie odebrać nawet ów trup, który w zagadkowy sposób znika.

Książkę polecamy osobom, które umieją spoglądać na świat z przymrużeniem oka i chcą się przy książce zrelaksować.