Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Egzotycznie w Przedszkolu

logoeko03092

logoeko03092

W dniu 6 marca w Przedszkolu Samorządowym w Koniecznie przedszkolaki brały udział w zajęciach bibliotecznych, przygotowanych przez bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Koniecznie. Spotkanie poświęcone było zwierzętom egotycznym.

Do celów edukacyjnych posłużyła seria książek: Tajemnice Zwierząt, Poznaję Przyrodę, Ciekawe dlaczego, Rok z Lwem i Rok z Niedźwiedziem. Przedszkolaki najwięcej uwagi poświęciły lwom, wielbłądom, żyrafom, zebrom, kangurom, małpom. Z zaciekawieniem słuchały do czego zwierzętom potrzebny jest kręgosłup?, dlaczego flaming jest różowy?, które zwierzęta mają zdolność wąchania językiem?

Nie zabrakło również wspólnego czytania. Tym razem dzieci wysłuchały bajki Wakacje w Niedźwiadkowie Carola Lawsona, a także wierszy Jana Brzechwy Zoo, Ręce i Nogi, Żyrafa. Wiele emocji dostarczyły przygotowane zagadki o zwierzętach i odgłosach słyszanych w oddali. Przedszkolaki poradziły sobie doskonale.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk