Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Imprezowo - onlinowo w bibliotece

logo

logo

W lutym i marcu 2021 roku Biblioteka Publiczna we Włoszczowie, ze względu na panującą sytuację pandemii, zorganizowała cykl zajęć online dla dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2, Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie oraz dla Publicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina” w Bebelnie.

W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Działajmy razem!”. Nasza biblioteka również włączyła się do akcji DBI. Na początku spotkania, mali uczestnicy wysłuchali krótkiej informacji, na temat Dnia Bezpiecznego Internetu. Następnie bibliotekarka przeczytała bajkę pt.: „Mój przyjaciel Necio”, która rozszerzyła przedszkolakom znaczenie takich pojęć jak: komputer i Internet. Dzieci poznały także stronę internetową www.necio.pl. Bibliotekarki zachęciły małych uczestników, aby ją odwiedzali, ponieważ odnajdą tam wiele ciekawych informacji, jeszcze lepiej poznają robota Necia oraz będą mogli zagrać w gry, quizy oraz posłuchać piosenek. Dodatkowo z wszystkich atrakcji na stronie można korzystać w zupełnie bezpieczny sposób. W dalszej części spotkania bibliotekarki przedstawiły dzieciom zasady zabawy w grę ruchową „Tworzymy sieć”. Dzieci, trzymając w dłoniach utworzoną sieć z kłębka wełny, podskakiwały wesoło, wykrzykując: „Jesteśmy małymi komputerkami!!!”. Potem odbyła się pogadanka na temat możliwości i zagrożeń, jakie daje Internet. Przedszkolaki dowiedziały się również o kreskówkach z morałem „Owce w sieci”, podejmujących tematy zagrożeń w Internecie.

Na następnych zajęciach typu webinarium bibliotekarka zachęciła dzieci, promując materiały dotyczące programu Książka na start oraz kolorowe książeczki i czasopisma, do odwiedzin w bibliotece.

Natomiast kolejne spotkanie dotyczyło zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, o których bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom, korzystając z książki „Wielkanocne zwyczaje” autorstwa Doroty Skwarek.

Podczas zajęć uczestnicy jeszcze bardziej przekonali się o tym, jak przydatnym narzędziem jest Internet, dzięki któremu mogły odbyć się spotkania w innej formie, niż dotychczas.

1

1

2

2

 

3

3

 

4

4

5

5

6

6

7

7

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk