Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święta Pamięci Zmarłych

znicz

znicz

1 i 2 listopada czyli Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas zadumy, wyciszenia, refleksji o przemijaniu oraz pokory wobec śmierci.

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie przygotowała z tej okazji wystawę czasową pt. „ Święta Pamięci Zmarłych” skłaniającą do głębszego zastanowienia się nad życiem i śmiercią. Pamięć o tych, którzy już odeszli stanowi wartość dla wszystkich żyjących. Nie ma bowiem na świecie miejsca, w którym nie oddawano by czci swym zmarłym i nie znano obrzędów zadusznych. Obchodom Świąt Zmarłych towarzyszy niezmienna intencja – nieprzemijająca pamięć. Ekspozycję albumów dot. ww. świąt można oglądać w Czytelni w dniach 28 października – 6 listopada 2021 roku. Mottem wystawy jest cytat z Biblii (2 Kor 4, 18 ): „To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie”

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk