„Włoszczowa czyta dzieciom Tuwima”

W dniu 9 października już po raz kolejny Biblioteka Publiczna gościła dzieci z Przedszkola nr 3 przy ul. 1 Maja. To właśnie z myślą o nich zorganizowano spotkanie w ramach akcji „Włoszczowa czyta dzieciom Tuwima”.

Tym razem zaproszenie przyjął Komendant Straży Pożarnej we Włoszczowie Pan Mirosław Heliasz. Czytał znane wiersze poety: O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Bambo oraz w Aeroplanie. Przedszkolaki z wielką uwagą przysłuchiwały się zabawnym przygodom bohaterów.
    Z największym zainteresowaniem śledziły historię Grzesia Kłamczucha. Zgodnie stwierdziły, że kłamstwo nie popłaca. Śmiały się także z kurki złotopiórki.
    Komendant straży miał nie lada zadanie, kiedy dzieci zasypały go pytaniami dotyczącymi pracy strażaka. Wyczerpująco odpowiedział im, że praca strażaka jest bardzo odpowiedzialna i trudna. Dodał także z uśmiechem, że strażak musi duuużo czytać. Przedszkolaki obiecały, że będą wspólnie z rodzicami czytały nie tylko utwory Tuwima, ale także inne książki by w przyszłości wykonywać ciekawe zawody.