Seminarium bibliotekarzy powiatu włoszczowskiego

10 października 2013 roku obyło się seminarium pracowników bibliotek działających na obszarze powiatu włoszczowskiego.

Bibliotekarze powiatu włoszczowskiego spotkali się podczas seminarium. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach ( Halina Panek - kierownik Działu Metodyki , Analiz i Szkoleń oraz Teresa Sobczak - instruktor wojewódzki), przedstawiciele władz samorządowych ( Grażyna Albrycht - naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Gminy we Włoszczowie i Robert Ślęzak - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego we Włoszczowie).
    Halina Panek przekazała obecnym na seminarium m. in. dane dotyczące stanu czytelnictwa i komputeryzacji bibliotek publicznych powiatu włoszczowskiego za rok 2012. Biblioteki zanotowały wzrost czytelnictwa, zwiększono zakup książek, nastąpiła poprawa wyposażenia informatycznego.
    Kierownicy  bibliotek publicznych powiatu włoszczowskiego zapoznali uczestników seminarium z działalnością bibliotek gminnych w Kluczewsku, Krasocinie, Seceminie, Włoszczowie i Radkowie.
    Magdalena Hankiewicz przedstawiła prezentację multimedialną Gminnej Biblioteki Publicznej w Radkowie, która została Biblioteką Roku 2012.
    Następnie bibliotekarze oraz przybyli goście (mieszkańcy powiatu włoszczowskiego, uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego, ZSP nr 2 i ZSP nr 3 we Włoszczowie) wysłuchali programu artystycznego pt. „O Aleksandrze Fredrze i miłości pół żartem pół serio z piosenkami” w wykonaniu Stanisława Nyczaja, Małgorzaty Siemieniec i Ewy Marii Wojtasik.