Ferie zimowe

Ferie zimowe 03.02.2014r. - 16.02.2014r.

w Bibliotece Publicznej i jej filiach:

Filia dla Dzieci oraz Czytelnia Internetowa:

Ferie pod hasłem „Brak profilaktyki daje w życiu negatywne wyniki!”

• 8 luty - „Razem tworzymy bezpieczny Internet” - „Owce w sieci” - projekt

edukacyjny, mający na celu zapobieganie zagrożeniom w Internecie,

połączony z konkursem plastycznym,

• 11 luty - „Moje zimowe zabawy na śniegu”- zajęcia plastyczne,

• 12 luty - „Nie ulegam nałogom – żyję zdrowo!” - pogadanka na temat uzależnień,

połączona z konkursem plastycznym,

- „Plastelinowe zwierzaki” - zajęcia plastyczne,

• 13 luty - „Jestem bezpieczny na drodze” rozmowa z dzielnicowym o zagrożeniach

komunikacyjnych,

- Gry i zabawy edukacyjne,

- „Necio najlepiej wie, jak w Internecie poruszać się” - pogadanka

o bezpiecznym Internecie oraz gry edukacyjne na stronie ,www.necio.pl,

• 14 luty - „Miłość nie jedno ma imię” - Walentynki - zdobienie styropianowych

serduszek (zajęcia plastyczne).

Konieczno:

• 3 luty – ,,Podróż do zimowej krainy: ludzie i zwierzęta z dalekiej północy” - celem spotkania jest zapoznanie dzieci z życiem i zwyczajami ludzi i zwierząt z dalekiej północy,

• 10 luty - ,,Harry i czary - mary” - głównym celem spotkania jest wskazanie elementów fantastycznych i realistycznych w powieści J.K. Rowling oraz zapoznanie z jej głównym bohaterem,

• 14 luty - ,,Walentynki – dzień okazywania uczuć” - celem imprezy jest kultywowanie tradycji walentynkowej i zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom.

Bebelno:

• 4 i 6 luty - ,,Kraina bałwanów" - wspólne wykonywanie pracy ukazującej jak dzieci wyobrażają sobie krainę, w której żyją tylko bałwany,

• 11 i 13 luty - ,,Las zimą" - prace przedstawiające krajobraz zimowy,

• Rozwiązywanie rebusów, krzyżówek oraz inne gry i zabawy edukacyjne.

Kurzelów:

• Ferie w Bibliotece pod hasłem „Zimowy kuferek rozmaitości”: Światowy Dzień Kota, Walentynki (gazetka), czytanie bajek przez strażnika miejskiego, wykonywanie karnawałowych masek.

Czarnca:

• Gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem komputerów, które Biblioteka otrzymała w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, gry planszowe, odgadywanie zagadek, oglądanie fragmentów bajek, czytanie różnych ciekawostek, wykonywanie upominków walentynkowych.