Dzień Ziemi

24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Celem zajęć  było  promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie dzieciom, jak należy chronić nasze środowisko.

Bibliotekarka rozmawiała z dziećmi  o tym jak nasze codzienne zachowania wpływają na stan naszego środowiska oraz jak należy dbać o Ziemię by była zdrowa i piękna. Uczestnicy dowiedzieli się także jak prawidłowo segregować śmieci i co to jest recykling. Ponadto dzieci obejrzały zgromadzone w bibliotece książki na temat ochrony przyrody i bez problemu poradziły sobie z rozwiązaniem ekologicznej krzyżówki. Świetnej zabawy dostarczyła im "Gra w zielone”, która polegała na jak najszybszym znalezieniu czegoś zielonego w swoim otoczeniu, osoba która tego nie zrobiła otrzymywała zadanie do wykonania. Uczestnicy spotkania mogli również wcielić się w rolę projektantów mody i stworzyć ,,śmieciowe” stroje, które potem z gracją zaprezentowały wybrane modelki i model.