Dzień Bezpiecznego Internetu ze szkołą z Czarncy

CZARNCADBI

W dniu 5.03.2019 roku Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy. Dzieci udały się do Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchały informacji dotyczących zebranych eksponatów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści jak dawniej mieszkano i czym się zajmowano na wsi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się hełmy wojskowe i zwierzęta. Dzieci zadawały pytania i próbowały odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów np.: cepa, maglownicy.

Po zwiedzeniu Izby uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego internetu. Poznały stronę internetową sieciaki.pl, która jest przeznaczona dla młodych użytkowników internetu. Gry, które są zaproponowane na tej stronie uczą spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia oraz rozwijają zmysł obserwacji. Dzieci rozwiązywały zadania i quizy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć rozmawiały z bibliotekarką na temat możliwości i zagrożeń, jakie daje internet oraz zapoznały się z zasadami, jakimi należy kierować się podczas korzystania z sieci. Podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i internetem.