Spotkanie z dietetykiem

Dietetyczka

Jak ważne jest zdrowe odżywianie, można było dowiedzieć się podczas spotkania z Eweliną Drożdżowską – dietetykiem kliniczno-sportowym.

Spotkanie odbyło się 7 marca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Tematem przewodnim były „Zasady zdrowego odżywiania oraz umiejętność czytania etykiet” ze zwróceniem uwagi na substancje szkodliwe występujące w żywności. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania Pani Ewelina zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny jeść w proporcji 2/3 warzyw i 1/3 owoców. Warzywa powinny znajdować się w każdym naszym posiłku. Uczestnicy dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani Ewelina pokazała jak wybierać, jak odczytywać skład i porównywać produkty, korzystając ze strony internetowej czytaj skład.

Warto dodać, że prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i w profilaktyce wielu chorób, w tym nowotworowych. Interesujący wykład połączony był z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Dzięki Pani Ewelinie znacznie wzrosła świadomość zasad prawidłowego żywienia. Spotkanie było bardzo ciekawe, a do tematu z pewnością będziemy wracać w przyszłości, bo to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nasze przyzwyczajenia żywieniowe nie zawsze odpowiadają potrzebom naszego organizmu Zdaniem żywieniowców powinniśmy zwracać uwagę na to, co jemy, a odżywiać się zdrowo powinniśmy w każdym okresie życia.