ULUBIENI PISARZE

logoulub0318

W dniach 13 i 14 marca w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia poświęcone pisarzom. Dzieci z klas: I i II tworzyły wystawkę książek swoich ulubionych pisarzy, rozwiązywały zagadki i rebusy oraz czytały samodzielnie wybrane teksty.

Wśród czytelników do lat 15 odbyło się głosowanie na ulubionego pisarza.

W grupie młodszej ( klasy I – III) najbardziej lubianymi pisarzami okazali się H.Ch. Andersen i F. Simon. Liczne głosy zdobyli także: J. Brzechwa, H. Webb, W. Chotomska oraz T. Ostrowska. W grupie starszej (klasy IV- VIII) najbardziej popularni pisarze to: H. Sienkiewicz i H. Ch. Andersen. Inni lubiani mistrzowie pióra to: C.S. Lewis, K. Makuszyński, J.R.R. Tolkien oraz H. Webb. Wśród osób oddających głos na ulubionego pisarza zostały wylosowane dwa upominki z gazetki „SCOOOBY-DOO!”.

Zajęcia poświęcone pisarzom zgromadziły prawie 50 młodych czytelników i pozwoliły określić ich czytelnicze upodobania .