Projekt „Kodowanie w Bibliotece”

DSC 0333

Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny, umożliwiający naukę podstaw kodowania. Nasza biblioteka otrzymała:

• trzy tablety,

• trzy gry edukacyjne Scottie Go!

• trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą edukacyjną i kompletem fiszek do maty).

Dzięki projektowi biblioteka:

– wprowadzi do swojej oferty innowacyjne działanie edukacyjne, będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców;

– rozszerzy i rozwinie swoją działalność edukacyjną, związaną z nowymi technologiami, dzięki czemu pomoże młodym ludziom bezpłatnie podnosić swoje kompetencje w zakresie kodowania i programowania;

– zyska nowych użytkowników, ugruntuje swój pozytywny wizerunek;

– być może przyczyni się do odkrycia w swojej okolicy młodych, zdolnych „koderów”, którzy dalej będą rozwijać swój talent;

– zaprezentuje się – mieszkańcom, partnerom, władzom samorządowym – jako nowoczesna, otwarta, dostrzegająca nowe trendy instytucja oraz miejsce zdobywania wiedzy i umiejętności.

Dzięki projektowi dzieci i młodzież z Włoszczowy i okolic:

– nauczą się logicznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów;

– odkryją i rozwiną swoje szczególne talenty, pasje i zdolności;

– będą bardziej bezpiecznie świadomie oraz większym zrozumieniem korzystać z nowych technologii, programów, usług i różnych urządzeń elektronicznych;

– będą miło spędzać czas w bibliotece, dobrze się bawić a przy okazji ćwiczyć umysł.

Programowanie w dzisiejszych czasach jest uważane za „trzeci język”, co w dłuższej perspektywie pozwoli uczestnikom na łatwiejsze znalezienie na rynku pracy zajęcia odpowiadającego swoim zainteresowaniom.