Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logoksi0408

W dniach 3 i 4 04. 2019 r. w Filii Biblioteki Publicznej w Czarncy odbywały się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Uczniowie z klas I i II wspólnie tworzyli wystawkę ulubionych książeczek, odgadywali zagadki oraz czytali fragmenty wybranych tekstów.

W dniu 4 kwietnia BIBLIOTEKĘ odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały wierszy polskich poetów, odgadywały zagadki oraz rywalizowały w układaniu puzzli a także ćwiczyły swoją sprawność w zabawie z rzutkami Scooby –Doo.

Młodzi czytelnicy brali również udział w plebiscycie na ulubioną książkę. Najwięcej głosów zdobyły : „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”, „Charlie i fabryka czekolady”. Inne wymieniane tytuły to: „Chłopcy z Placu Broni”, „Piraci”, „Zwierzęta świata”, „Kocięta”, „Nela i skarby Karaibów”, „Scooby Doo”, „Baśniobór”, „W pustyni i w puszczy”, „Smerfy”, „Siedem pieczęci”, „Garfield” oraz wiersze autorstwa Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.