Wielkanocne zwyczaje

logowie0418

Dnia 17 kwietnia 2019 r. w Filii w Koniecznie odbyły się zajęcia nawiązujące do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Spotkanie młodych bywalców biblioteki rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych. Zadaniem uczestników było odszukanie w książkach o tradycjach i obyczajach polskich, znaczenia takich wielkanocnych symboli jak : jajko, baranek czy palma. Ponadto dzieci rozwiązywały wspólnie krzyżówkę oraz ćwiczyły swoją sprawność ruchową podczas wyścigu z jajkiem na łyżce. Aby kultywować wspaniałą tradycję, uczestnicy wykonywali kolorowe pisanki. Zajęcia wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój, a pisanki wykonane samodzielnie sprawiły im wielką radość.