Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacje w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

logowakacje0715

logowakacje0715

W dniach 02.07 –11.07.2019 obywały się wakacyjne zajęcia, w których uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

Podczas pierwszych dwóch dni uczestnicy poznali tajniki kodowania. Dzieci same wywnioskowały, że również w życiu codziennym (czasem nieświadomie) jest ono wykorzystywane, np. w trakcie gotowania. Następnie z kolorowych kubeczków budowały własną wieżę, czemu towarzyszyło dużo zamieszania i radości. Fantastyczną zabawą okazało się odczytywanie współrzędnych. Każda z grup dostała zakodowany obrazek w postaci danych współrzędnych. Efektem współpracy było odkodowanie drzewa. Dużą frajdą była dla dzieci zabawa robotem sterowanym tabletem.

Na kolejnym spotkaniu pod hasłem „Bezpieczne wakacje” gościliśmy Panią Aleksandrę Włodarczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Włoszczowie i sierż. szt. Marcina Frączka z KPP we Włoszczowie. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomniał jakich zasad należy przestrzegać, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny.

We wtorek 9 lipca odwiedził nas Krystian Zbierański ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. Przywiózł ze sobą rasowe króliki, które biorą udział w wystawach i konkursach w Polsce i za granicą. Opowiedział o ich osiągnięciach, cechach charakterystycznych i sposobach pielęgnacji. Dzieci chętnie głaskały i robiły sobie zdjęcia z królikami.

Na kolejnym spotkaniu 10 lipca odbyły się zajęcia pod hasłem „Bądź eko z biblioteką”. Dyskutowaliśmy o tym, czym jest ekologia i dlaczego warto oszczędzać wodę. Następnie dzieci wykonywały „eko stworka” z plastikowych butelek.

Ostatniego dnia uczestnicy zajęć ze skrawków materiałów tworzyli kolorowe kolaże. Powstały obrazki przedstawiające morze, plaże, łąki i domy.

Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Oczywiście nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną, gier planszowych i czytania bajek.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk