Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacje w Bibliotece Publicznej w Czarncy

logowak0724

logowak0724

W dniach 15,17, i 18 lipca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Czarncy odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci.

W pierwszym dniu wakacyjnych spotkań dzieci poznawały tajemnice zwierząt. W oparciu o książki zgromadzone w bibliotece wyszukiwały ciekawostki o zwierzętach, układały puzzle, bawiły się w naśladowanie i odgadywanie zwierzątek wylosowanych z kart, czytały również wiersze Jana Brzechwy. Na zakończenie uczestnicy wykonali pracę plastyczną polegającą na namalowaniu otoczenia w jakim żyją zwierzęta z wycinanek, które wcześniej należało posegregować zgodnie z ich naturalnym środowiskiem życia.

W drugim dniu podwodny świat zawładnął biblioteką. Uczestnicy zajęć poznali niebieską rybkę – bojownika i jego zwyczaje. Czytali również najciekawsze fragmenty książek związanych z życiem w wodzie. Następnie wykonali magiczną miksturę i rozpoczęli wzbudzającą wiele śmiechu zabawę w robienie ogromnych baniek mydlanych. Niektóre bańki osiągały naprawdę zadziwiające rozmiary i zachwycające kształty. Po tej bajkowej zabawie dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające podwodny świat z wykorzystaniem muszli, kamyczków, kolorowych papierów. Na zakończenie zajęć odbyła się zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Ostatni dzień rozpoczął się zabawą na świeżym powietrzu , co wyzwoliło w uczestnikach wiele energii w dalszej części spotkania, która tematyczne poświęcona była roślinom. Dzieci zadawały sobie zagadki w oparciu o książkę pt.: „Kwiaty i drzewa”. Poznały także największe i najstarsze rośliny na ziemi, dowiedziały się dlaczego opadają liście z drzew i rozszyfrowały wiele innych ciekawostek o florze na ziemi. Spotkanie w świecie roślin zakończyła praca plastyczna przedstawiająca ogromne dmuchawce wykonana metodą stemplowania.

Zajęcia wakacyjne upłynęły w wesołym i twórczym nastroju. Dały dzieciom możliwość zabawy, rozwoju wyobraźni jak również zdobycia wiedzy o otaczającym świecie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk