Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przygody z dziennikarstwem ciąg dalszy

MarzenaKadziela

MarzenaKadziela

Czy warto być dziennikarzem? Na to pytanie odpowiadała w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie wieloletnia dziennikarka „Echa Dnia” Marzena Kądziela. Spotkanie z nią odbywało się w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę”. Były to już drugie warsztaty przygotowane dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Sikorskiego oraz z Zespołu Szkół imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego. Projekt dofinansowany jest z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie poprzedziła prezentacja sprzętu, jakim na początku swej zawodowej pracy posługiwała się Marzena Kądziela. To między innymi maszyna do pisania, fax, rolki filmów do aparatu fotograficznego. Dziennikarka opowiadała, ilu zabiegów musiała dokonywać, by tekst i zdjęcia jak najszybciej dotarły do kieleckiej redakcji gazety. Rozwój techniki sprawił, że dziś zarówno tekst jak i zdjęcia możemy szybko przesłać za pomocą niewielkiego przedmiotu, jakim jest telefon komórkowy.

Młodzież szukała cech charakteru, jakie powinien mieć przyszły dziennikarz. Ciekawość świata, spostrzegawczość, dociekliwość, chęć dotarcia do prawdy – to najważniejsze przymioty. Marzena Kądziela mówiła też o warsztacie, jakim powinien posługiwać się dziennikarz. - To przede wszystkim umiejętność pisania, jaką można zdobyć między innymi dzięki czytaniu książek. Dobra literatura wpaja w nas nawyki poprawnego posługiwania się językiem w piśmie i w mowie – przekonywała dziennikarka. Następnie opowiadała też o tym, co dało jej dziennikarstwo. To swoboda wypowiedzi, odwaga, poznanie wielu fantastycznych ludzi i miejsc, satysfakcja z pomocy innym, wreszcie niezliczone podróże, jakie przeżywała, a potem opisywała w „Echu Dnia”. Nie mogło również zabraknąć pytań od młodzieży, która była pod dużym wrażeniem opowieści Marzeny Kądzieli.

mkidn 01 cmyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk