Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesienne kodowanie w bibliotece

DSC 0565

DSC 0565

W dniu 8 października odbyły się jesienne zajęcia z kodowania, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ulicy 1 Maja.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Coś” autorstwa Astrid Desbordes i rozwiązały krzyżówkę jesienną. Następnie rozpoczęliśmy zabawę w jesienne kodowanie.

Nauka kodowania, bez użycia urządzeń elektrycznych, przypadła dzieciom do gustu. Zaangażowanie, logiczne myślenie, rywalizacja, a także współpraca towarzyszyły im przez całe zajęcia. Podczas krótkiej pogadanki na temat kodowania, uczestnicy wywnioskowali, że w życiu codziennym (czasem nieświadomie) również jest ono wykorzystywane, np. w trakcie gotowania. Następnie dzieci podzielone na grupy przestawiły kubki zgodnie z krótkim wierszem „Pięć kolorowych kropek”. Fantastyczną zabawą okazało się odczytywanie współrzędnych. Każda z grup dostała zakodowany obrazek w postaci danych współrzędnych. Efektem współpracy było odkodowanie jesiennego drzewa.

Dzięki zabawom z kodowaniem rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie uczniów. Ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania. Umiejętność kodowania pozwala dzieciom i dorosłym być aktywnymi uczestnikami świata cyfrowego. Jeśli więc chcemy, żeby nasze pociechy nie tylko biernie konsumowały to, co ma im do zaproponowania świat mediów cyfrowych, dajmy im szansę współtworzenia tego świata. Jeśli przy okazji rozwiną dodatkowo tak cenne kompetencje - chyba trudno sobie wyobrazić lepsze rozwiązanie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk