Warsztaty z ilustratorem

logoilu1016

W czwartek 10 października w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie oraz Filii w Kurzelowie odbyły się warsztaty z krakowskim grafikiem, ilustratorem i twórcą komiksów Łukaszem Zabdyrem.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kurzelowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie otrzymali wiele cennych wskazówek przydatnych w rysowaniu. Nasz gość podkreślał, że najważniejsza jest konsekwencja i cierpliwość. Następnie pokazał jak przy pomocy alfabetu, cyfr i figur geometrycznych narysować śmieszne postaci, zwierzęta, samochody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, które bardzo przypadły im do gustu. Nie mogły uwierzyć, że rysowanie może stać się o wiele łatwiejsze, jeśli wykorzysta się do tego litery lub cyfry. Chętne dzieci zakupiły książki z ilustracjami Pana Łukasza ze specjalną dedykacją i rysunkiem.

mkidn 01 cmyk