Z książką w przedszkolu

20 lutego pracownica Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 2 we Włoszczowie.

Bibliotekarkę gościły dzieci z grupy Smerfów oraz Krasnoludków. Na początku spotkania dzieci opowiadały wszystko to, co wiedzą o bibliotece: co się w niej znajduje, po co do niej chodzimy i co możemy w niej robić.

Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „O Jeżyku i jego dobrym serduszku”, autorstwa Anny Grzywy ze zbiorku bajek terapeutycznych. Kształtują one wrażliwość dzieci, pomagają zrozumieć emocje i uczą, jak wyrażać uczucia. Przygody, które przeżywa mały Jeżyk, pozwalają dzieciom odkryć różnice między dobrem a złem, rozwijają empatię i pokazują, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Opowiadanie bardzo podobało się przedszkolakom, które trafnie wyciągnęły z niego wnioski.

Dzieci obejrzały również książki, które przyniosła ze sobą pani Kasia. Największe emocje wzbudziła książka pt.: „Witamy w cyrku”, której ilustracje mogły oglądać przez specjalne okulary 3D. Przedszkolakom podobała się również publikacja pt.: „Michał jedzie do dżungli”. To wesoła historia, w której dzieci mogły wziąć udział, przyczepiając kolorowe magnesiki dołączone do książeczki.

Na zakończenie spotkania pani Kasia otrzymała piękny kwiat z papieru. Zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, a dzieci obiecały, że niebawem odwiedzą bibliotekę.